"Éjszaka a múzeumban" - esti nyitva tartás Szent Iván napján

Szent Iván éj 22019. június 24-én került megrendezésre - egy év kihagyás után - a Pável Ágoston Múzeum egész estés nyitvatartása, Szent Iván napjához kapcsolódva. Az év legrövidebb éjszakáján közel 30 látogató kereste fel intézményünket az este 6 és 10 óra között zajlott programon. A már hagyományos kiállításaink mellett nagy népszerűségnek örvendett a Varga Gábor életét és munkásságát bemutató időszaki kiállítás, valamint az idén megnyílt ipartörténeti kiállítás. Utóbbiban kipróbálhatták a Kaszagyár gyártógépeinek modelljeit, kisfilmen betekintést nyerhettek a kaszakészítés mesterségébe és a Selyemgyár mindennapjaiba.

A látogatók között a legkedveltebbeknek a Szentgotthárd környéki szlovének életét és a csatát bemutató Szent Iván éj 1kiállításokból készült képkirakó kockák és puzzle-k bizonyultak. Nagy lelkesedéssel játszottak vele gyermekek és felnőttek egyaránt. Az estét jelenlétével megtisztelő Huszár Gábor polgármester, valamint a képviselő-testület két tagja, Kovács Márta Mária és Dr. Haragh László is sikeresen "megbirkózott" a feladattal. A játékot a közeljövőben az ipartörténeti kiállításhoz kapcsólódóan szeretnénk bővíteni.