Múzeumok Éjszakáján

2023. június 23-24-én szervezte meg a Pável Ágoston Múzeum a Múzeumok Éjszakáját Szentgotthárdon.

Az országos sorozathoz kapcsolódva készültek a múzeum dolgozói a rendezvényre. A változatos programok közül elsőként a „Kalandtúra” indult el, melynek során 5 helyszínt – Temetőkápolna, Evangélikus templom, Brenner kápolna, Színház, Pável Ágoston Múzeum - kellett felkeresni, begyűjteni a pecséteket és megválaszolni a kérdéseket az ott található információk alapján. Az ajándéksorsolás nyertese Sohár Károly és családja lett.

Bár az időjárás nem volt kegyes, de15 órától Doncsecz Ilus nénivel készíthettek papírvirágot a gyerekek és felnőttek egyaránt. Még a múzeum dolgozói is kipróbálták kézügyességüket. Emellett képkirakó kocka, puzzle, színezők is várták az érdeklődőket.

Nagy volt az igény az ingyenes látogatásra és tárlatvezetésre, a digitális értéktárban való kalandozásra is. Nem csak idegenek érkeztek a múzeumba, hanem több gotthárdi család is élt a felkínált lehetőséggel.

Jókedv, vidámság jellemezte e két napot. Köszönjük a Zöldfa Söröző és Pizzéria, a Rézi Pizzéria és Étterem, valamint a Pannon Kapu Kulturális Egyesület támogatását az ajándéksorsolásra.

Jövőre is tartsanak velünk a Múzeumok Éjszakáján!